Versace Women's Guilloché Watch Lady 35mm Black VE1CA0123
- FAST nationwide shipping
- In stock, ready to ship
- Backordered, shipping soon
Movement: Swiss Made Quartz Movement.
Case: 35mm x 8mm 316L Stainless Steel Case - Anti-Scratch Sapphire Crystal - Push/Pull Crown - Solid Caseback with Medusa Head Engraving.
Dial: Black Guilloché Dial - Gold Plated Stainless Steel Luminous Hour and Minute Hands - Versace Medusa Logo at 12 O'Clock - Versace Patterned Halo.
Strap / Bracelet: 16mm Lug Width Black Leather Strap with 316L Stainless Steel Pin Buckle.
Feature: Water Resistant to 50 Meters 5ATM - Swiss Made
| BRAND | Versace |
| MODEL NUMBER | VE1CA0123 |
| CASE WIDTH | 35mm |
| CASE DEPTH | 8mm |
| CASE MATERIAL | Stainless Steel |
| CASE COLOUR | Silver |
| CASE SHAPE | Circular |
| MOVEMENT | Quartz (Battery) |
| DIAL COLOUR | Black |
| STRAP MATERIAL | Leather |
| STRAP WIDTH | 16mm |
| STRAP COLOUR | Black |
| CLASP TYPE | Buckle |
| WATER RESISTANCE | 50 Metres |
Use collapsible tabs for more detailed information that will help customers make a purchasing decision.
Ex: Shipping and return policies, size guides, and other common questions.